*Peloidoterapia należy do grupy zabiegów balneologicznych. Oznacza stosowanie peloidów do leczenia fizjoterapeutycznego, przede wszystkim w postaci kąpieli lub okładów. Nazwa wywodzi się z języka greckiego, w którym pelos oznacza błoto. Często wykorzystywana w ośrodku ORKIRO.

Enjoy! :)

01

Prosiak: Słyszałę, żę Bailey skrytykowała peloidoterapię, tudzież kąpiele błotne, uznawane przez nas za absorbująco koninowe. Za mój koński przywilej uważam więc, że należy zwrócić jej antencję, iż konie (jak to ona określiła metaforyzując nas do wieprzowiny) to brudasy. Ja zgłaszam veto i pójdę z nią skonfabulować jej stanowisko.


02

Prosiak: Bailey. Chciałbym uświadomić ci, iż błądzisz myśląc, że konie to (delikatnie ujmowując) nieczyste stworzenia. Wszak peloidoterapia ma właściwości lekoniczne, bo prostuje jelita, odgania muchy i inne instynkty, a także, jak również pomaga zgubić nadmiar owłosienia.


03

Prosiak: Pomaga nam też również kosztowanie soli i heavy metalu, za czym wprost wypadamy.
Bailey: Tiaaa... A pomaga w leczeniu bufonady? Swoją drogą niektórzy powinni się ze słownikiem zderzyć...


04

Prosiak: Bufonada? Nie słyszałem, żeby na to pomagało, ale na sierść, układ podkarmiczny i wydalniczy już tak. Dlatego lizam.


05

Prosiak: Nieprawdaż Kingo? Dobrze jest posłuchać mądrzejszego... A Ty co robisz, jak skręcą Ci się jelita albo sierść się zmatowi?
Kinga: Idź się dalej peloidoterapiować dzbanie..