Pora obudzić się ze snu zimowego, w który zapadła nasza strona - czas na wiosenne ożywienie! Zaczynamy z przysłowiowej grubej rury ;) Jesteśmy świeżo po kolejnych szkoleniach JNBT i tuż przed następnymi. Na pierwszy ogień poszło L1+, czyli przypomnienie L1 przed zbliżającym się szkoleniem L2, które już całkiem wkrótce, bo za niecałe dwa tygodnie (szczegóły w Kalendarzu szkoleń JNBT) oraz Imprinting.

Szkolenie L1+ odbyło się w sobotę i było jednodniowe, więc sesje z końmi były zaledwie dwie, ale naprawdę dużo dały naszym i przyjezdnym jeźdźcom - wszak ćwiczeń z końmi nigdy za wiele ;) Uczestnicy mieli okazję powtórzyć sobie ćwiczenia z L1 i popracować pod okiem trenera nad elementami, z którymi mieli trudność. Pogoda, jak na marzec, była dosyć zimowa, ale i tak źle nie było, bo zawsze może być gorzej, prawda? ;) Poniżej fotorelacja, a dokładny opis wydarzenia znajdziecie na stronie JNBT:

 

A w niedzielę poznawaliśmy i uczyliśmy się metody imprintingu opracowanej przez dr R.Millera, żeby być odpowiednio przygotowanym na pojawienie się źrebaków :) Polecam wszystkim, którzy chcą się zagłębić w ten świat. Opis na FB JNBT poświęconemu w całości imprintingowi, a poniżej kilka zdjęć :)

 

PS. Do uzupełnienia naszej listy ptaków wiosennych brakuje już chyba tylko jaskółek! Witaj Wiosno! :)))