Tak, tak, to poprawna pisownia lub inaczej mówiąc zamierzony błąd, proszę nie regulować odbiorników ;) Bo SOBUTKA to nazwa własna naszej nowej imprezy, którą wzorujemy na rychnowskiej KUPALE (informacje o niej w naszych dawniejszych wpisach). Niestety, po raz kolejny nie dane nam było dotrzeć do Rychnowa, a że apetyty na sławę mamy ogromne (!), wraz z chętnymi uczestnikami postanowiliśmy zorganizować własną edycję. Kto ostatnio odwiedził stajnię, ten widział plakat informujący o tym wydarzeniu, a kto nie był, ten niech teraz się dowie :)

A zatem SOBUTKA to nazwa stworzona przez Martę, mamę dwóch dziewczynek przyjeżdżających do nas na jazdy. I jest to oczywiście skrót :) Swojskie Orkirowe Biesiadowanie Uwzględniające Także Końskie Aktorzenie :) Zdecydowanie i jednogłośnie Marta wygrała konkurs na nazwę! A sama impreza ma nas zachęcić do przygotowania pokazu, w którym wystąpić ma człowiek (w liczbie pojedynczej lub mnogiej, wiek i posiadane umiejętności jeździeckie nie mają znaczenia) oraz koń (w liczbie pojedynczej lub mnogiej, wysokość nie ma znaczenia). Pokaz może zawierać dowolne elementy jeździeckie, z zachowaniem oczywiście zasad bezpieczeństwa i etyki :) I wcale nie oznacza to, że trzeba jeździć konno - koń może być jedynie tłem dla naszego pomysłu :) Uzupełnieniem pokazu jest oczywiście odpowiednio dobrana muzyka - et voila!

Impreza odbędzie się 22 czerwca (piątek), rozpoczęcie o godz. 17:00 (możliwe jest delikatne przesunięcie, jeśli taka będzie potrzeba zgłoszona przez uczestników lub widzów). Wpisowe 10 zł za występ - jest warunkiem przyjęcia zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału i kibicowania! Im nas będzie więcej, tym weselej :) Na zakończenie pokazu planujemy oczywiście ognisko - będzie właśnie noc świętojańska. Jeśli ktoś umie wić wianki, to możemy puścić kilka na staw ;) Proszę również o pomoc w przygotowaniu zaopatrzenia, ponieważ wpisowe będzie w całości przeznaczone na skromne nagrody :)

Aha, podczas SOBUTKI chciałabym zorganizować stanowisko komisowe rzeczy jeździeckich, które zalegają w Waszych szafach - jeśli macie takowe, a chcielibyście je sprzedać, to zgłaszajcie się do mnie :)

Do zobaczenia!