Czytaj więcej: Zawody w Pasłęku - X Memoriał H. Hucza

Trening w Ostrowinie był przygotowaniem do dzisiejszego wydarzenia. Testem, który miał nam wskazać, czy jesteśmy gotowi na wyjazd Ari i Łakaty na zawody. Bo Kia to stary wyjadacz i o nią nikt się nie martwił ;) Konie zdały ten test śpiewająco, więc podjęliśmy wyzwanie i otworzyły się przed nami nowe drzwi... I po nich zapewne będą kolejne... :D Trzymajcie się siodeł moi Drodzy :D

Czytaj więcej: Trening w Ostrowinie

No to się nam dziewczyny rozskakały... I trochę nam placu brakuje do większych treningów, więc skorzystaliśmy z gościnności p.Marii z Ostrowina i zabraliśmy Ari, Arnikę, Kię i Łakatę na trening wyjazdowy, coby się nasze konie opatrzyły z nieco innymi warunkami, niż u nas ;) I, prawdę mówiąc, idzie im coraz lepiej. Zarówno tym, co na górze, jak i tym, co na dole ;) Musimy częściej takie wypady organizować!

Czytaj więcej: Rozmawiając z koniem, czyli wyjazd do Ścięgien. Pod Karpaczem.

Jakie byłoby to lato, gdyby nie coroczna impreza w Western City w Ścięgnach pod Karpaczem? Niepełne ;) A w tym roku dodatkowo powiększył nam się skład wyjazdowej ekipy, bo nasza młodzież jest skora nie tylko do szaleństw, ale też do zgłębiania wiedzy. A jej na tej imprezie nie brakuje. Były ciekawe wykłady, były zawody trenerów, były piękne konie i obłędne widoki.

Czytaj więcej: Towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody - Malinowo 14.08.2020

Życie płynie dalej, także na naszej stronie! Na podsumowanie wakacji przyjdzie jeszcze czas, chociaż nie mogę nie wspomnieć o dwóch ważnych faktach - Kinga już oficjalnie uzyskała tytuł Instruktora Jeździectwa Powszechnego (brawo!), zdając jednocześnie egzamin na BOJ, a Anita, kończąc swój pierwszy zewnętrzny obóz jeździecki, również taką BOJową odznakę zdobyła :) Same sukcesy!

Czytaj więcej: Od wschodu do zachodu słońca... pożegnanie Smoka...

Bardzo ciężkie są takie wpisy... Ja sama nie mogłabym tak tego opowiedzieć - dzięki, Marta... Serce ponownie buntuje się i rozpacza, ale chyba potrzebuję tego pożegnania... Popłaczcie i Wy...

Tribute to B-Tornado vel Smok vel Czołg...

Czytaj więcej: Wakacje z dzieciakami w pigułce

Mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych udało nam się w tym roku zorganizować letnie zajęcia z dzieciakami i myślę, że nam wszystkim przyniosły one ogrom radości. Dzieci w różnych grupach wiekowych uczyły się życia przy koniach i pogłębiały tajniki jazdy konnej. Te zajęcia zawsze dają nam bardzo dużo satysfakcji, bo patrzymy na rozwój naszych małych (i większych też) jeźdźców postępujący w przyspieszonym tempie - codzienne ćwiczenia robią swoje ;)

Czytaj więcej: SOBuTKA 2020 - fotorelacja

Przed urlopem staram się zamknąć różne tematy, a aktualizacja strony jest jednym z nich... Oto więc przed Wami fotorelacja z tegorocznej SOBuTKI! 12 występów to nie lada wyczyn! I to jakich występów.... Hohoho! Kolorowych, pomysłowych, zabawnych, twórczych itp.... Była to też okazja do wręczenia kilku urodzinowych prezentów :D No i do wspaniałego after-party w postaci ogniska i cudownej zabawy.

Zapraszamy na nasze Swojskie Orkirowe Biesiadowanie Uwzględniające Także Końskie Aktorzenie, czyli w skrócie SOBuTKĘ! W tym roku odbędzie się przewrotnie - w czwartek, 25 czerwca. Zbiórka o godzinie 17, pokazy ruszają najprawdopodobniej o 17:30, a po ich zakończeniu standardowo zapraszamy na ognisko :) W historii naszych Aktualności można znaleźć relacje z lat ubiegłych, co może zachęci jeszcze niezdecydowanych do wzięcia udziału w końskim aktorzeniu, a przynajmniej do odwiedzenia nas w tym dniu w charakterze widza. Prosimy gości o zaopatrzenie się we własny koszyk ogniskowy ;) Czas końca imprezy nieznany... ;)

PS. Impreza w tym roku jest wyjątkowo spontaniczna :) Wszyscy mamy mało czasu na przygotowanie pokazów, ale naprawdę każdy może wziąć w nich udział! Wystarczy dobry pomysł i poczucie humoru :) I odrobina zaangażowania :) Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, jeśli takowe wystąpią i rozwieję wątpliwości niezdecydowanych uczestników ;)

Czytaj więcej: Komu zdjęcie, komu?...

Niedawno jedna nasza amazonka poprosiła o zdjęcia w rzepaku... Oj, nie trzeba mi było dwa razy tego powtarzać ;) Rezultaty w poniższej fotorelacji. I jednocześnie zapraszam wszystkich chętnych marzących o podobnej sesji - jeśli wystarczy moja osoba jako fotograf, koszt mieści się w cenie wypadu w teren :)

Czytaj więcej: Łakata wraca do gry!

 

Ktoś chętny? :)))

 

Czytaj więcej: Zmiany, zmiany

 

Czas nie stoi w miejscu. Życie również. Zmiany są czymś normalnym. W naszym stadzie także.

 

Czytaj więcej: Wesołego Po-Świętach

Święta, Święta i po Świętach... Tak jest co roku, a jednak tym razem wyjątkowo... Mam nadzieję, że wielu z Was przeżywa renesans bycia z rodziną i w rodzinie, bo taką okazję daje nam obecna sytuacja. Ci, którzy zawsze gdzieś gonili, muszą zwolnić. Wręcz zatrzymać się momentami ... I to jest piękne! Trzeba z tego korzystać pełną, że tak pozwolę sobie użyć kolokwializmu, gębą ;) Dla nas, na wsi, życie niewiele się zmieniło. Wsi spokojna, wsi wesoła... ;) Czasu wciąż mało, a pracy jak zwykle za dużo. Wiosna też nie czeka na lepsze dni, tylko pełną parą prze do przodu. Tylko my jacyś tacy zawieszeni ;) Ale co tam, dzisiaj widziałam pierwszą jaskółkę! I, mimo że jedna jaskółka wiosny nie czyni, to to chyba ostatni z wiosennych ptaków na mojej liście, którą co roku odhaczam z radością :) A na zdjęciu mój mąż, Andrzej, przez niewielu na koniu widziany ;) Jak widać COVID ma swoje plusy :)))

Czytaj więcej: Podziękowania

Dziwne czasy nastały.. Znany nam świat staje na głowie i nikt nie wie, co przyniesie jutro. Liczymy wszyscy na szybki powrót do "normalności", bo jej chyba brakuje najbardziej. U nas też.. W stajni sieje pustką, chociaż na brak zajęć nie narzekamy - wszak o konie zadbać trzeba codziennie ;) A że dzisiaj taki wyjątkowy dzień mamy, z czego nie omieszkałam skorzystać wielokrotnie, wzbudzając głośne lub mniej głośne wybuchy śmiechu, to podkreślam, że teraz całkiem na poważnie będzie. Chciałabym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli. Za dobrą wolę właśnie. I moim ORKIROWCOM - za pamięć i wspaniały prezent. Już wisi w siodlarni. A ognisko nie zając, nie ucieknie ;) I pragnę życzyć nam wszystkim pogody ducha i spokoju w sercach :) Bądźcie zdrowi :)

 

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami przekładamy na termin na razie nieokreślony planowane na najbliższą sobotę ognisko. Życzę wszystkim pozostania w zdrowiu :) Trzymajcie się!

Czytaj więcej: Nadchodzące wydarzenia

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami i powoli można zacząć przygotowania do wiosennej inauguracji w ORKIRO. Już 21 marca zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ogniskowym spotkaniu mającym na celu pożegnanie zimy ;) W ubiegłym roku udało nam się własnoręcznie wykonać i spalić marzannę (opis TU) - jeśli w tym roku chętni do tej akcji się pojawią, to na pewno będzie wesoło!

Czytaj więcej: Ferie zimowe 2020

Jak dobrze, że ktoś wymyślił fotografię... Taka mnie refleksja właśnie naszła. Dzięki zdjęciom możemy odtworzyć fragmenty przeszłości i odświeżyć odłożone do szufladki wspomnienia. Każdy z nas trochę inaczej będzie patrzył na te uchwycone momenty, ponieważ nałoży na nie filtr swoich emocji. A emocji podczas minionych ferii było co nie miara :) Jak zwykle zresztą, kiedy spędza się tyle czasu w stajni. 

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

Tradycyjnie już nasza stajnia pomogła i w tym roku w organizacji Orszaku Trzech Króli w Brzydowie. Po raz kolejny do akcji poszły kucyki i choć akcja była dość spontaniczna, wyszło wszystko całkiem przyzwoicie. Dziękuję mojej niezrównanej ekipie za pomoc, a organizatorom gratuluję!

Czytaj więcej: Wesołych Świąt!

Od kilku dni wszyscy dostajemy przeróżne życzenia świąteczne, które krążą między naszymi telefonami. Rzadko wysyłamy tradycyjne kartki świąteczne, chociaż czasami jeszcze się to zdarza.... Ale ja nie o tym :) Postanowiłam podzielić się z Wami życzeniami, które dostałam od jednej bliskiej mi osoby (za jej zgodą), bo wydają mi się tak prawdziwe i szczere. Oto one:

Życzymy szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz niezapomnianego, niepowtarzalnego Sylwestra.

Czyż nie piękne? :) Nic dodać, nic ująć, idealne w swojej prostocie :) I oby się spełniły! Wesołych Świąt!

Aha, koniecznie zajrzyjcie do fotostory ;)

Czytaj więcej: Hubertus w Gierzwałdzie

W minioną sobotę w niedalekim Gierzwałdzie, w Stajni Buczkowscy, odbył się Hubertus dedykowany również dzieciom i postanowiliśmy zgłosić swój akces do organizowanych w jego trakcie zawodów Pony Games. Zapisana już tam była Mariola z Bunią, zapisała się również Iga z Prosiaczkiem i Anita z Migotką. Jak by nie było, trójka 'naszych' jeźdźców ;)

Czytaj więcej: Nowości, nowości :)

W zakładce Cennik pojawiła się nowa pozycja - rajdy konne. Tak, postanowiłam w końcu uaktywnić oficjalnie taką możliwość spędzenia wolnego czasu :) Tym bardziej, że będę korzystała tu ze wsparcia Agnieszki i Artura, gospodarzy wspaniałego miejsca w Napromie, którzy już kilkakrotnie gościli nas i nasze konie przy różnych okazjach.

Czytaj więcej: 6. urodziny ORKIRO - relacja

W ubiegłą sobotę obchodziliśmy 6. urodziny ORKIRO i w związku z tym tradycyjnie już urządziliśmy ognisko. Mimo zapowiedzianej absencji stałego ogniskowego grona, frekwencja dopisała i spędziliśmy to popołudnie i wieczór w zacnym gronie. Humory i pogoda dopisały, a to najważniejsze :) Bardzo dziękuję wszystkim za kolejny wspólny rok :) I życzę sobie i Wam następnych, coraz lepszych :)

Czytaj więcej: Hubertus 2019

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w dniu 19.10 pojechaliśmy w osiem koni do Rychnowa na jeździecką imprezę, zwaną Hubertusem. Dla niezorientowanych napiszę w skrócie, że jest to gonitwa za lisem, którym jest jeden z jeźdźców biorących udział w gonitwie. Lis to oczywiście symbolika, bo jeździec ma przypiętą lisią kitę na ramieniu i jego zadaniem jest ucieczka przed pozostałymi jeźdźcami.

Czytaj więcej: Rajd Kaszubski

W ostatnim tygodniu września miałyśmy razem z Kasią K. pojechać na rajd konny w Góry Stołowe. Do tego właśnie się przygotowywałyśmy krótkim wypadem na Dylewską Górę. Czekałyśmy na to od wiosny. I mimo wszystko coś się po drodze zapeszyło, bo wyjazd nie wypalił. Ale się nie poddałyśmy i rezultatem była bardzo szybka decyzja o samodzielnej organizacji naszego własnego rajdu.

26 października zapraszamy wszystkich na ognisko urodzinowe, będące jednocześnie pożegnaniem lata/powitaniem jesieni* :) Obowiązuje koszykowy wkład własny :) Początek po zakończeniu pracy, czyli około 16stej :) Niech czują się zaproszeni nie tylko ci, którzy są stałymi bywalcami, ale także ci, którzy nigdy nie byli, a może by chcieli... ;) Do zobaczenia :)

Zostaliśmy zaproszeni do Rychnowa na organizowanego przez nich w dniu 19 października Hubertusa i w związku z tym zbieram ekipę na wyjazd. Proszę o pilną informację zwrotną, ponieważ nasz ewentualny udział w tej imprezie wiąże się z odwołaniem sobotnich zajęć, o czym muszę wiedzieć wcześniej, żeby zdążyć wszystkich poinformować. Zakładając, że zbierze się kilkoro chętnych do tej ekspedycji, poniżej zamieszczam dodatkowe informacje...

Czytaj więcej: Góra Dylewska zdobyta!

W miniony weekend wybrałyśmy się razem z Kasią na rajd. Celem było zdobycie okolicznego, wciąż dotąd niezdobytego na końskim grzbiecie, szczytu. A rajd miał być preludium i przygotowaniem do nadchodzących wydarzeń, o których na razie nie będę pisać, żeby nie zapeszyć ;) I tak się stało. Dzięki temu krótkiemu wypadowi wiele naszych oczekiwań uległo zmianie i skrystalizowało się :) Ale po kolei...

Czytaj więcej: Rozmawiając z koniem, czyli MOK inaczej

Zaglądający tu już od jakiegoś czasu dobrze wiedzą, że jednym z moich ulubionych szkoleń to cykliczna impreza odbywająca się już od 10 lat na południu Polski pod nazwą Myśląc o Koniu. W tym roku organizatorzy zmienili nazwę na Rozmawiając z Koniem, jednak formuła pozostała ta sama - 3 dni wypełnione po brzegi niesamowitą ilością wiedzy przekazywanej nam, słuchaczom, w formie wykładów, klinik i pokazów pracy trzech trenerów.

Czytaj więcej: Wakacje 2019

Lato jeszcze trwa, jednak wakacje zbliżają się do końca wielkimi krokami, dlatego już teraz, w przeddzień urlopu, wstawiam tu wcale-nie-takie-krótkie fotopodsumowanie tego, co działo się w Brzydowie (i nie tylko) w czasie ostatnich 2 miesięcy. Mam nadzieję, że załączone zdjęcia przybliżą oglądającym atmosferę u nas panującą w czasie tych letnich zawirowań ;)

Czytaj więcej: Aktualizacja nieistniejącej galerii cz. 3.

Przygotowując zdjęcia z kończących się wkrótce wakacji odkryłam, że mam całą masę innych, starszych zdjęć, które nigdzie, o dziwo, nie zaistniały. Dlatego postanowiłam kontynuować zwyczaj aktualizowania galerii i zamieszczam tu kilka miesięcy w fotopigułce - od jesieni 2018 do końca wiosny 2019. Tak naprawdę przez ten czas wydarzyło się tu naprawdę dużo (jak zawsze zresztą). ;)

Od 1 września br. zostaną wprowadzone zmiany cen za jazdy konne w naszym ośrodku. Szczegółowe informacje wkrótce w zakładce Cennik.

Czytaj więcej: SOBuTKA - relacja

 

 

No i w końcu udało się! 

Czytaj więcej: Fotosesja u nas

Tym razem nie ślubna, a rocznicowa - tak uczcili swoją cynową rocznicę ślubu Marta i Tomek oraz ich dwie córki :) Piękne zdjęcia wyszły - tym razem uchwycone okiem i ręką Studio TRANSVIMED. Oj, ciężko było wybrać kilka do umieszczenia na stronie. Miłego oglądania! I zapraszamy innych chętnych do podobnych inicjatyw - efekt murowany :)

 

W tym roku ponawiamy imprezę zapoczątkowaną w roku ubiegłym i kontynuujemy ją w ubiegłorocznej formie, w związku z czym pragnę zaprosić wszystkich bardzo serdecznie do naszej stajni w dniu 21 czerwca, rozpoczęcie o godzinie 18. Więcej informacji TU (info z ubiegłego roku, oprócz daty i wysokości wpisowego wciąż aktualne). Chętnych do wzięcia udziału zapraszam do zapisywania się - szczegóły u mnie, autorki tego wpisu, czyli Ani ;) A jeśli zapisać się kto nie chce, to przynajmniej niech pokibicuje i pobawi się dobrze w w naszym gronie :)

Zapowiadane kolejne wydarzenie... :)

Ankiety czekają w ORKIRO :)

Czytaj więcej: Powitanie wiosny - relacja i długo wyczekiwane zdjęcia ;)

Tak, wiem.... Znowu czas zatrzymał się dla mnie w miejscu i nagle z marca zrobił się maj... No cóż, jak to mówią stare dobre przysłowia - szczęśliwi czasu nie mierzą ;) Ale najwyższa pora uzupełnić stronę o tamto wydarzenie, bo wkrótce kolejne, ale o tym za chwilę :) Powitalne ognisko udało się nad wyraz dobrze. Wiosna dostała torcik z okazji swoich 18tych urodzin - takie rzeczy tylko u nas ;)

Czytaj więcej: Wesołego Alleluja!
 
 
 

Czytaj więcej: ...i powitać wiosnę!

Dlatego już za tydzień, 23 marca, zapraszamy wszystkich na ognisko :) Rozpoczęcie o godzinie 16 :) Standardowo proszę o przyniesienie własnego koszyka, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem ;) Będzie topienie Marzanny - zrobimy sobie jakąś na miejscu, podpalimy i utopimy w naszej Brzydowskiej Strużce, a co! Do zobaczenia! :)

 

 

Czytaj więcej: Pora pożegnać zimę...

Zima w tym roku dopisała, więc i ferie zimowe dopisały! Było śnieżnie przez cały czas, dzięki czemu udało nam się zrealizować większość planów zimowych. Było naprawdę wspaniale :) Nie zapomnę zwariowanych poranków w stajni, wspaniałych wypadów w tereny (oj, najeździliśmy się, prawda?), wspólnych posiłków i wieczornych eskapad czy to na sankach, czy na końskich grzbietach.

Czytaj więcej: Pożegnanie Cypisa

Takie fotostory... Wyjątkowo w tym miejscu, bo ono jest wyjątkowe... Tribute to Cypis...

 

 

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

W tym roku, jak co roku już zresztą, zostaliśmy poproszeni o "oprawę końską" organizowanego w naszym Brzydowie Orszaku Trzech Króli. Tym razem zgodnie ustaliliśmy, że udział w nim wezmą dzieci na kucykach. Słowo się rzekło i tak też się stało :) Efekt murowany :) Moim skromnym zdaniem ten dziecięcy orszak dużo bardziej pasował do naszego mini wydarzenia :) Sami zresztą oceńcie :)

Czytaj więcej: Szczęśliwego Nowego Roku!

Święta, tak długo przez niektórych wyczekiwane, już za nami... Nam przyniosły jak zwykle dużo radości, czasu z Rodziną, na który zazwyczaj brak czasu, dużo wypoczynku i spowolnienia, przynajmniej w niektórych obszarach ;) Za nami również Sylwester, który uczciliśmy po naszemu, w gronie bliskich przyjaciół i ich przyjaciół :)

Czytaj więcej: Urodziny ORKIRO - fotorelacja

No tak... Sprawa dość długo czekała na realizację, ale zdążyłam przed następnymi urodzinami, prawda? ;) Na usprawiedliwienie fotografki powiem, że zdjęcia otrzymałam jeszcze w październiku, ale z przyczyn brakoczasowych dopiero niedawno zabrałam się za ich przygotowanie. I w końcu dzisiaj się udało :)

Czytaj więcej: 5. urodziny ORKIRO :)

Właściwie to są dokładnie dzisiaj, ale imprezka odbyła się w sobotę i bardzo dziękuję wszystkim przybyłym za tak wspaniały udział. Nieprzybyłym też dziękuję za dobre myśli :) Dopisało dosłownie wszystko i wnioskując po uśmiechach goszczących na twarzach uczestników - się podobało :) I o to chodzi! Jak tylko dostanę zdjęcia, to dołączę je do tego wpisu. Teraz powiem jedynie tyle, że dla takich dobrych emocji warto się starać :)

Jak cisza na stronie, to cisza, ale jak się dzieje, to na całego :) Mam ogromną przyjemność i zaszczyt zaprosić odwiedzających stronę do nowo powstałej, a właściwie wciąż powstającej zakładki "Fotostory", gdzie znajdziecie zdjęcia uchwycone telefonem przez XXX*, która z przypadkowych (albo i nieprzypadkowych) ujęć tworzy wspaniałe historyjki przedstawiające w humorystyczny sposób życie w naszej stajni :)

Czytaj więcej: Piąte urodziny ORKIRO

Uwaga, uwaga! Ważna informacja! Wkrótce ORKIRO będzie obchodziło swoje 5. urodziny i z tej okazji szykujemy małe spotkanie towarzysko-integracyjne, na które zapraszamy wszystkich naszych Przyjaciół i Sympatyków! Spotkanie odbędzie się 13 października, w sobotę, start o godz. 16. W planie oczywiście ognisko, bo jakżeby inaczej, ale będzie również niespodzianka dla żądnych przygód poszukiwaczy Skarbów :)

Czytaj więcej: Wakacyjne sesje zdjęciowe

W czasie wakacji zrobiliśmy dzieciakom (i nie tylko) niespodziankę i pamiątkę w jednym - udaliśmy się z końmi w teren celem wykonania półprofesjonalnej sesji zdjęciowej, kilkakrotnie oczywiście, co widać po zmieniających się koniach i strojach ;) Upały nam nie pomagały, ale czego się nie robi dla sławy ;D

Czytaj więcej: Aktualizacja nieistniejącej galerii cd.

Lato za nami... Czas bardzo wzmożonej pracy powoli mija, więc pora zabrać się za uzupełnianie naszej strony. A od czego najłatwiej zacząć? A od uzupełnienia wciąż nieistniejącej galerii :D Na pozostałe wieści też przyjdzie pora, a będzie tego sporo, bo dużo się działo, jeśli oczywiście mierzyć to ilością wolnego czasu ;) Miłego oglądania!

Czytaj więcej: Orzeł

Wczoraj odszedł od nas Orzeł - koń, którego każdy z nas zapamięta inaczej, bo każdy ma z nim różne wspomnienia. Poniższe zdjęcia pokazują tylko kilka jego oblicz ;) Dziękuję Wam za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w ostatnich dniach jego życia :) Jesteście wielcy! Orzeł galopuje już przy swoim kumplu Aresie - możecie się tylko domyślić, jak bardzo się za tym stęsknił :) I za Aresem, i za galopem oczywiście :) A ja się cieszę, że mogłam mieć ten przywilej jazdy na jego grzbiecie :)

Sierpień to, oprócz szkolenia z Denise, również czas wyjazdu na południe Polski, a konkretnie do Ścięgn (Ścięgien?) pod Karpaczem, gdzie od kilku lat odbywa się miedzynarodowa impreza Myśląc o Koniu, o której pisałam już nie raz. Powtarzać się specjalnie nie będę, poza jednym - jak zwykle warto było :) Wyjazd połączyliśmy z rodzinnym urlopem przeznaczonym na zwiedzanie okolicznych szlaków górskich (POLECAMY!), dzięki którym dostarczyliśmy sobie wiele pięknych i estetycznych wrażeń, ale to część dydaktyczna tego wyjazdu, po raz kolejny zresztą, dała nam wiele do myślenia.

Czytaj więcej: Szkolenie RWYM

Po raz kolejny miałam okazję uczestniczyć we wspaniałym szkoleniu z Denise O’Reilly - trenerem metody Ride With Your Mind, którą polecam każdemu jeźdźcowi. Tym razem, jako uczestnik, pojechała ze mną Kinga, a jako słuchaczki Amelia i Wiktoria, więc ORKIRO miało swoją silną reprezentację.

Czytaj więcej: Letnie zajęcia z końmi 2018

Kolejne letnie zajęcia z końmi za nami :) Jak zwykle było kolorowo, zabawnie, wesoło, radośnie, intrygująco, interesująco, wzruszająco, rozwijająco, kreatywnie, głośno, śmiesznie, pasjonująco, ciekawie, pomysłowo... Zabrakło mi określeń... ;) Jak zwykle uważam, że wspaniale jest móc współprzeżywać z dzieciakami takie chwile. I siać szczęście :) Dziękuję!

Czytaj więcej: Wyprawa nad jezioro

W końcu! Tak mogłabym rzec :) W końcu udało nam się wybrać nad jezioro celem pławienia koni :) I w końcu tam dotarłyśmy :) Wprawdzie nie pławiłyśmy koni w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo nie było dzisiaj zbyt gorąco (o dziwo!), ale weszłyśmy do wody z końmi i na koniach, i cel uznajemy za osiągnięty :) Ale nie była to łatwa wyprawa, o nie :)

Czytaj więcej: SOBuTKA - fotorelacja

Było wspaniale! Mam nadzieję, że Wasze zdanie na ten temat jest takie same :) Ogromnie dziękuję wszystkim za wszelką pomoc - zarówno techniczną, jak i mentalną. I za wsparcie i trud pracy :) Ze swojej strony powiem, że dla mnie każdy przejazd był wyjątkowy i wszystkie zasługują na nasze uznanie. I oby za rok również nam się udało, bo chyba będziemy robić SOBuTKĘ, prawda? :) Zapraszam do oglądania zdjęć :)

PS. Zapomniałam dodać, że zdjęcia są autorstwa Amelki Z., a jeśli ktoś jeszcze nie ma swoich zdjęć, a jest zainteresowany, zapraszam z pendrive'm :)

Moi Drodzy,

przygotowałam dla Was kolejność startów w jutrzejszych pokazach. Lista ta powstała w oparciu o wszelkie dostępne mi informacje dotyczące przygotowania konia i jeźdźca - jeśli macie jakieś zastrzeżenia, spróbuję im sprostać :)

Chciałabym poinformować, że z przyczyn od nas niezależnych zaczniemy z małym opóźnieniem - 17:30. W przerwach między pokazami będzie możliwość sprawdzenia swoich sił w konkursie na siodłanie kucyka - dla wszystkich chętnych. Trzymajcie kciuki, żeby nie padało!

W związku z organizowanymi w Ostródzie i okolicach w najbliższy weekend Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Szosowym, dojazd do nas będzie mocno utrudniony. Zarówno droga przez Lichtajny, jak i Ornowo, będzie zamknięta dla ruchu. Jedyna możliwość dotarcia do Brzydowa, to przyjazd od strony Smykowa, czyli trasy lubawskiej (droga krajowa nr 15). Konieczne będzie zaparkowanie przed krzyżówką na Ornowo i przejście piechotą tego kawałka do nas (jakieś 150m). Możliwe będzie również przyjechanie rowerem przez Leszaki (wersja dla wytrwałych) :D. Proszę o informację i potwierdzenie przyjazdu na zaplanowane zajęcia :)

Tak, tak, to poprawna pisownia lub inaczej mówiąc zamierzony błąd, proszę nie regulować odbiorników ;) Bo SOBUTKA to nazwa własna naszej nowej imprezy, którą wzorujemy na rychnowskiej KUPALE (informacje o niej w naszych dawniejszych wpisach). Niestety, po raz kolejny nie dane nam było dotrzeć do Rychnowa, a że apetyty na sławę mamy ogromne (!), wraz z chętnymi uczestnikami postanowiliśmy zorganizować własną edycję. Kto ostatnio odwiedził stajnię, ten widział plakat informujący o tym wydarzeniu, a kto nie był, ten niech teraz się dowie :)

Czytaj więcej: Wiosna!

Wiosennie się zrobiło w końcu i nastały czasy wiosennych porządków, również na naszej stronie - pojawiło się kilka nowych wpisów :) Zapraszam do przeglądania :)

Czytaj więcej: Aktualizacja nieistniejącej galerii

W związku z tym, że galerii wciąż nie udało nam się odtworzyć i nie mam gdzie umieszczać zdjęć ogólnych, ale jednak na tyle ciekawych, żeby na stronie zaistniały, postanowiłam założyć taki wątek, w którym możecie znaleźć różne obrazki z ostatniego roku :) Zapraszam do oglądania!

Czytaj więcej: Czarek - metamorfoza

Pamiętacie, kiedy Czarek pojawił się u nas? Kupiony we wrześniu, do ORKIRO przyjechał w listopadzie. I po tych kilku miesiącach zmienił się nie do poznania. Z nieogarniętego ogierka, który praktycznie nie znał człowieka, wydobyliśmy miłego kucyka, który powoli przeistacza się we wspaniałego konika do jazdy :) Ogromną pomoc mam w tych działaniach w Anitce :) Ale po kolei...

Czytaj więcej: Wielkanoc

Pragnę złożyć Wszystkim najszczersze życzenia świąteczne :) Dużo radości i wesołości w życiu, spokoju i dobroci w sercach, mocy pozytywnych uczuć do innych, spowolnienia życia, zdrowia na co dzień i od święta, i oczywiście spasionego zająca :) Przekornie dodam jeszcze następujące słowa, które dziś dotarły do mnie z południa Polski - oby ten zajączek nie odmroził sobie uszu :D

Tak, tak nie bez powodu nawiązuję do pogody, bo wciąż zastanawiam się, jak to będzie z tą naszą Bitwą Wodną... Miało być, wg wszelkich statystycznych danych, pięknie za oknem, bo przecież co dwa lata do tej pory udawało nam się sromotnie polać. A tu co? A tu klops. Pogoda, jaka jest, każdy widzi... Chyba że, zamiast lać się wodą, będziemy się obrzucać błotem (tak dosłownie, nie w przenośni), bo jutro ma solidnie lać i plac znowu będzie wyglądał jak bagienko :D Pytanie tylko, czy znajdą się chętni? :D Na pocieszenie zapraszam do obejrzenia, jak dwa lata temu było wspaniale - też nie upalnie, ale wspaniale - Bitwa Wodna 2016. To nam chyba musi wystarczyć...

Czytaj więcej: Tornado

Od niedawna mamy na stanie nowego konia. Wielgachnego i czarnego. Został on pieszczotliwie nazwany przeze mnie Smokiem po tym, jak para poszła mu z nozdrzy pewnego chłodniejszego dnia :D I tak się przyjęło ;) I pasuje jak ulał :) Bo z charakteru to prawdziwe smoczysko jest :D Takie, że tylko głaskać i miziać cały dzień :)

Czytaj więcej: Zima 2017/2018 w obiektywie - taki żarcik ;)

Bądź co bądź trzeba było uwiecznić, jaka ta zima była, albo jak jej nie było ;) Oto kilka fotek, na których udało mi się uchwycić zimowe (choć nie zawsze) warunki ;) Ku pamięci i uciesze, jak w końcu za rok nas zasypie :D

Czytaj więcej: Ferie zimowe 2018

Pogoda tej zimy była, jak wszyscy pewno mieszkający w naszym rejonie wiedzą, licha. Śniegiem cieszyliśmy się zaledwie przez kilka dni i już pod koniec pierwszego tygodnia ferii śnieg stopniał... Wszechobecne błoto dało chyba wszystkim w kość, więc i zdjęć w tego okresu niewiele ;) Jak nie ma na kogo zwalić, to zawsze można na błoto, dodając: "Sorry, taki mamy klimat" :D Głowa do góry, wiosna już blisko!

Czytaj więcej: Migotka (z aktualizacją)

Anitka w końcu doczekała się swojego kucyka :) Takiego, o którym ona sama może zadecydować, co i jak robi (oczywiście w granicach rozsądku). Wspaniała kucka nam się trafiła, czyściutki szetland. Niestety, przez to pożegnaliśmy Chabra, bo poszedł na wymianę, ale skoro on i tak był naszych dzieci, to decyzja była szybka, długo się nie zastanawialiśmy.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

W ostatnią sobotę ORKIRO współuczestniczyło w Orszaku Trzech Króli - zabezpieczaliśmy oczywiście stronę królewsko-konną ;) To wydarzenie już chyba pozostanie w kalendarzu naszych stałych wydarzeń, jeśli oczywiście będzie taka wola "odgórna" ;) Z roku na rok coraz lepiej nam to wychodzi, chociaż za każdym razem są jakieś przeszkody - w roku ubiegłym był to przenikliwy mróz, tym razem to konie nam utrudniły zadanie błocąc się niemiłosiernie, przez co akcja czyszczenia koni trwała...

Czytaj więcej: Stajenna Mikołajko-Wigilia

Dokładnie tydzień temu odbyła się nasza ORKIROwa Wigilia połączona z przekładanym spotkaniem Mikołajkowym :) Muszę przyznać, że inauguracja wypadła bardzo przyjemnie i mam nadzieję, że stajenna Wigilia wejdzie na stałe w harmonogram imprez u nas organizowanych :) Dziękuję Wam ogromnie za przybycie i aktywne uczestnictwo oraz pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania :)

Czytaj więcej: Akcja Melioracja

W dniu wczorajszym dokonała się rzecz długo przez nas oczekiwana, uznawana przez wielu za niemożliwą, a jednocześnie obiektywnie niezbędną - nasza Brzydowska Strużka doczekała się prac melioracyjnych! Władze w końcu uznały, że pora coś zrobić z tym problemem, o którym wielokrotnie wspominałam na naszej stronie(m.in. tu i tu), a który to powodował utrudnienia w całej naszej okolicy. I nie uwierzycie, co się stało!

Niniejszym informuję, że z przyczyn od nas częściowo niezależnych, a częściowo z wyboru, przenosimy naszą imprezę Mikołajkową na następną niedzielę, czyli 17 grudnia (godzina bez zmian) i tym samym rozpoczniemy może nową, ORKIROwą tradycję, czyli zainaugurujemy spotkanie Mikołajkowo-Wigilijne :) Chętnych na takie spotkanie zapraszamy bardzo serdecznie z kawałeczkiem jakiegoś wigilijnego dania, ogromem dobrego humoru i wg możliwości w przebraniu mikołajowo-świątecznym, a przy okazji uskutecznimy też Mikołajkowy plan - jeśli tylko pogoda pozwoli :) Proszę o wstępne potwierdzenie przybycia, cobyśmy wiedzieli, ile nas będzie :)

Czytaj więcej: Mikołajki 2017 - zaproszenie

Zabieram się za nadrabianie zaległości we wpisach - wkrótce uzupełnię wszystkie newsy, więc i zdjęć trochę przybędzie, bo sporo się u nas działo :) Zaglądajcie zatem na stronę, postaram się codziennie wrzucić coś nowego :) Newsy będą dodawane zgodnie z chronologią wydarzeń - szukajcie poniżej :)

Czytaj więcej: Skok po serce - zawody w Kierwinach

11 listopada w stajni Polish Pony Club w Kierwinach odbyły się Charytatywne Zawody Jeździeckie pod wdzięczną nazwą "Skok po serce". ORKIRO postanowiło wesprzeć taką inicjatywę i kilku naszych przedstawicieli pojechało na zawody! Niestety w niekomplecie, gdyż choroba niektórych zmogła, ale za to w jakim stylu prezentowali się ci, którzy dotarli :) Reprezentujący nas jeźdźcy to Lena (z niezastąpionym Tatą Marcinem) i Maja na Płomyku oraz Mariola (z niezastąpioną Mamą Agnieszką) na Piorunie :) 

Czytaj więcej: IV Urodziny ORKIRO

Dzisiaj mijają cztery lata od oficjalnego powstania ORKIRO i wczoraj z tej okazji mieliśmy tutaj małą "uroczystość" ;) Było ognisko, dopóki mżawka nas nie przegoniła do siodlarni (ale kiełbaski zdążyły się upiec), było granie na gitarze i wspólne śpiewanie piosenek końskich i nie tylko, był torcik ze świeczkami i z koniem wykonany przez Matyldę, było pomyślane i wymarzone życzenie przy dmuchaniu świeczek oraz pięknie zaśpiewane 100 lat...

W związku z nielicznymi zgłoszeniami na zawody informuję, że w dniu 14 października zawody urodzinowe się NIE odbędą. Natomiast plan ogniskowy jest jak najbardziej aktualny - zaczynamy o 16 :) Zapraszamy zatem wszystkich na małą integrację przy ognisku i gitarze - oby pogoda nam dopisała :) Zaopatrzenie wg uznania we własnym zakresie :) Do zobaczenia!

Zapraszamy WSZYSTKICH na organizowane już wkrótce zawody towarzyskie - informacje w załącznikach w treści artykułu. Zawody są naprawdę dla wszystkich, niezależnie od poziomu umiejętności - liczy się przede wszystkim chęć zabawy :)

Czytaj więcej: Brzydowo tonie, czyli podtopień ciąg dalszy...

Po ostatnich ulewnych deszczach sporo wody nazbierało się we wszystkich okolicznych zbiornikach wodnych - zarówno tych stojących, jak i płynących. Rzeczka ponownie rozlała się na szerokość kilkunastu metrów, a co gorsza jej poziom podniósł się na tyle, że razem z naszym stawem utworzyła jedną wielkgachną wodną przestrzeń. Gdyby nie rosnące tam drzewa, moglibyśmy z Andrzejem uskutecznić plan zwodowania naszych desek WS i popływania tuż pod domem ;)

Czytaj więcej: Czarek i Rudolf

Niedawno nasze stado powiększyło się o dwa srokate kucyki. Właściwie to o jednego, bo tylko czarny jest ORKIROwy, a rudy Agnieszkowy, ale przez jakiś czas będą u nas oba, bo to zupełne świeżynki i trzeba je ułożyć :) Poznajcie Czarka, zwanego Czarodziejem oraz Rudolfa, niekoniecznie Czerwonosego ;)

Czytaj więcej: Myśląc o Koniu

Corocznie w sierpniu pod Karpaczem, dokładnie w Western City w Ścięgnach, odbywa się konferencja organizowana przez JNBT wzorem amerykańskiego Road to the Horse. Jej pełna nazwa to Myśląc o Koniu, nazywana w skrócie MOK. Dwukrotnie miałam przyjemność być jej uczestnikiem i dwukrotnie opuszczałam południe Polski będąc pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłam/usłyszałam.

Czytaj więcej: Niedzielny berek

Niedziela w ORKIRO to dzień stałych bywalców, pojawia się u nas zgrana paczka wariatów, pozytywnych w każdym względzie :) Nie trzeba ich było długo namawiać na zabawę, którą zazwyczaj proponujemy dzieciom ;) Maciek na Orle jako jedyny z obecnych wtedy na jeździe to rzadki u nas, przyjezdny gość, ale równie chętnie podjął rękawicę :) I tak oto rozpoczęła się prawdziwa gonitwa, czasem bardzo zaciekła. Aż dziw, że nikt nie spadł :D

Czytaj więcej: Piękne, letnie tereny

Oj, piękne te nasze okołobrzydowskie tereny, szczególnie gdy podziwiamy je z końskich grzbietów :) Naprawdę nie umiałam się powstrzymać przed podzieleniem się z Wami tymi cudownymi zdjęciami :) Enjoy!

 

Czytaj więcej: Letnie zajęcia z końmi

Lato 2017 pełne było przygód i niespodzianek :) Załączone zdjęcia pokazują tylko część naszych zajęć, ale na każdym z nich znajdziecie moc uśmiechu i radości - bo tak właśnie było przez ostatnich kilka tygodni :) Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego olbrzymiego projektu! Uważam, że było warto :) A zainteresowanych zapraszam po odbiór kompletu zdjęć (po wcześniejszym uprzedzeniu, żebym miała czas zgrać na płytkę).

Czytaj więcej: Bailey - nowy mieszkaniec

Od niewiele ponad miesiąca mieszka u nas nowy czworonóg :) Bailey, bo tak została nazwana przez nasze dzieci zainspirowane filmem "Był sobie pies", znalazła się u nas przez przypadek, oczywiście. Została znaleziona pod drzewem, w deszczu, przy drodze, daleko od zabudowań i mimo naszych poszukiwań właściciele nie zostali zidentyfikowani. Bardzo szybko wkradła się w łaski domowników i całego kocio-konnego stada :) No i oczywiście Was, drodzy Goście :) Przepraszam tylko za jej nadpobudliwość :D

Czytaj więcej: Festyny - miejscowe i wyjazdowe

W tym roku ORKIRO udzielało się na wielu festynach, jednak z niewielu mamy zdjęcia... A szkoda, bo dużo się działo w tym zakresie - nasze kucyki odwiedziły Dominikalia w Zespole Szkół Salezjańskich, Dzień Dziecka w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych, Ostródzkie Dni Morza, a w międzyczasie gościliśmy dzieciaki z OSW u nas.

Czytaj więcej: Strzyżenie Gucia

Znając tendencję Gucia do dłuuuugiego pozbywania się sierści zimowej, postanowiliśmy w tym roku trochę mu pomóc i korzystając z usług firmy Trendy Dog dokonaliśmy pierwszych postrzyżyn Gucia! Agnieszka do zleconej pracy przystąpiła z ogromną fachowością - przybyła do nas zaopatrzona w odpowiednie sprzęty i pomysłem na realizację :) A efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania :) Agnieszko, nasza (Gucia przede wszystkim) wdzięczność nie zna granic :)

Czytaj więcej: Rajd w Małej Rusi - relacja

Zgodnie z obietnicą publikuję krótką relację oraz zdjęcia z weekendowego wypadu na Rajd Konny do Małej Rusi :) Dzień był bardzo aktywny, zaczął się dla nas dość wcześnie, a skończył późno, ale będzie co wspominać :) Braliśmy udział w dwóch konkursach: na 13,5km (jazda samodzielna) i 3,5km (jazda z prowadzeniem). Brawa dla wszystkich naszych zawodników: Anitki, Kingi, Lenki, Mariolki i Matyldy!

Czytaj więcej: Rajd w Małej Rusi

Na świeżo i ostatkiem sił, ale pełna szczęścia i dumy donoszę, że nasza kucykowa ekipa biorąca udział w Sportowym Rajdzie Konnym w Małej Rusi stanęła dziś na wysokości zadania i wróciła do domów obładowana pucharami :) Obszerniejsza relacja po krótkim odpoczynku :) Gratulacje dla wspaniałych Amazonek i podziękowania dla ich Rodziców za wsparcie i wspaniały serwis!

Długo nic nie pisałam z powodu braku czasu - wiele się działo i jeszcze więcej będzie się działo :) O tym, co było z pewnością już wkrótce, na razie skupię się na nadchodzących wydarzeniach :)

Do ostatniej chwili czekaliśmy z opublikowaniem tego wpisu, licząc że prognoza pogody się nie sprawdzi, jednak temperatura za oknem (obecnie -3 stopnie) zmusiła nas do podjęcia decyzji o nie organizowaniu bitwy wodnej... W tym roku lejemy się oszczędnie w domu :D I patrząc na statystyki z lat ubiegłych, za rok Wielkanoc będzie cieplejsza ;) Wesołego!

Czytaj więcej: Wielkanoc!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim zadumy i nadziei, spokoju i radości, czasu celebrowanego w gronie bliskich i na łonie natury budzącej się do życia :) Jednocześnie przypominamy, że w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną oraz Lany Poniedziałek zajęcia w ORKIRO się NIE odbywają :) Oczywiście, jeśli pogoda nam pozwoli, to zrobimy tradycyjną Bitwę Wodną, ale o tym w odrębnym wpisie, bo na razie pogoda nie zachęca ;) Wesołych Świąt!

 

Czytaj więcej: A propos zimy...

Wiosna pełną gębą, a ja robiąc porządki w zdjęciach natknęłam się na cudne pamiątki zimowych wypadów w teren i postanowiłam je tu wrzucić, ponieważ galeria jeszcze nie do końca sprawna, a żal byłoby schować je do szuflady, prawda? Huhuha, nasza zima piękna! :D Oj, tego roku pojeździło się trochę po tym białym puchu. Miłego oglądania i wspominania :)

Czytaj więcej: Wiosna!

Aż chciałoby się zawołać: Wiosna, Panie Sierżancie! Tylko czy czytający nas młodsi czytelnicy zrozumieliby kontekst? :D A co tam ;) Jest pięknie! Każda pora roku jest wyjątkowa, ale to na wiosnę wszyscy chyba najbardziej czekają. I mądrze ktoś kiedyś powiedział, że nie sprawiłaby ona nam takiej radości, gdyby nie poprzedzająca ją zima :D

Czytaj więcej: Odkurzanie koni

Tak, w końcu przyszedł ten dzień! Długo przymierzałam się do tego, aby sięgnąć po odkurzacz i pomóc sobie w ten sposób podczas czyszczenia koni i w końcu dzisiaj się ten zamiar ziścił. A wszystko dlatego, że nasze konie upaprały się jak świniaki i zaschłe błoto na ich sierści utworzyło grubą skorupę, która przy każdym ruchu szczotki spadała gęstym pyłem na nas, czyszczących.

Czytaj więcej: Małe dziecko i duży koń, czyli Anitka z Orłem

Gdzie diabeł nie może tam babę pośle, prawda?... :D Nasza córka doskonale się wpisuje w powyższe przysłowie i jej ogarnięcie przy koniach może służyć przykładem dla wielu starszych i pokaźniejszych osób. Powiem szczerze, że już widziałam wiele akcji w jej wykonaniu i czyszczenie kopyt mnie nie wzrusza, ale ubawiło mnie niesamowicie radzenie sobie z zakładaniem kantara. 

Czytaj więcej: Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe za nami :) Jak zwykle w tym okresie dużo się u nas działo i załączone zdjęcia pokazują jedynie niewielki tego wycinek. Dają jednak pewien obraz całości :) Uwielbiam te roześmiane buziaki i szczęśliwe oczy dzieciaków, a u kopytnych zaplecione grzywy - codziennie inaczej ;)

Czytaj więcej: Bajkowa zima

Dzisiejszy poranek był magicznie piękny i nie mogłam się powstrzymać przed sięgnięciem po aparat i zrobieniem kilku zdjęć. Sami przyznacie, że zima ma jednak swój urok... :) Ja taką właśnie zimę uwielbiam - konie zresztą też :) Pomimo mrozu spędzają całe dnie na swoim wybiegu, wylegują się na śniegu, czerpiąc energię z grzejącego słonka lub tarzają się radośnie w białym puchu :) 

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli - relacja

Święto Trzech Króli już po raz drugi uczczono w Brzydowie orszakiem, do którego zaangażowane zostały nasze konie. Nasi jeźdźcy, poproszeni o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, stanęli na wysokości zadania i cierpliwie znosili wszelkie niewygody związane z przebraniami i dokuczliwym mrozem.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli

Z okazji Nowego Roku życzę wszystkim tego, co najlepsze! Oby życie przynosiło nam jak najwięcej dobrych chwil i radości :) W związku z tym pragnę Was zaprosić do uczestnictwa w organizowanych przez nas imprezach - pierwszą z nich w ledwo co rozpoczętym roku jest przygotowywany przez naszą wieś Orszak Trzech Króli - szczegółowe informacje na załączonym plakacie. Osoby chcące pomóc w przygotowaniach konnych proszę o kontakt :)

Czytaj więcej: Wesołych Świąt!...

...życzymy zarówno tym, którzy zgodnie z tradycją obchodzą nadchodzące dni, jak i tym, którzy cieszą się z kilku dni wolnego, jak i tym, którzy w radości i skupieniu oczekują pasterki, jak i tym, dla których to wspaniała okazja do spotkania rodzinnego... Wymieniać możnaby długo - kierujemy nasze życzenia do Wszystkich Czytających :) Oby Święta te były dla Was cudownym czasem :) Zresztą nie tylko Święta - to co po nich również :)

Ania z Rodziną

Czytaj więcej: Rozlewisko

Brzmi jak romantyczny tytuł pewnej serii osadzonej notabene na Mazurach... ;) Ale ja nie o tym dzisiaj. Ten, kto mieszka w naszym regionie lub często w nim bywa, wie, że od października borykamy się z solidnymi i często ciągłymi opadami deszczu. Potem też śniegu, po którym śladu już nie ma. Za to jest inny ślad, który trochę zaczyna nam dokuczać...

Czytaj więcej: Aktualizacja strony

Jak (mam nadzieję) widać, nasza strona doczekała się nowej wersji. Trwało to trochę, wiem, mnóstwo zaległości nam się narobiło i obiecuję, że sukcesywnie będę je nadrabiać. Powolutku, ale skutecznie :) Galeria zdjęć już jest na wykończeniu i lada dzień się pojawi, dłużej trochę zajmie nam przeniesienie i uzupełnienie treści działu Aktualności - wszystko w swoim czasie :) Najważniejsze jest to, że mamy już na czym pracować! :) Także zapraszamy do zaglądania na stronę, wpisy będą się pojawiały z datą zaistnienia wydarzenia, z zachowaniem chronologii wydarzeń, więc celem ich odszukania trzeba będzie cofnąć się nieco w historii... ;)


PS. Prążek modlił, modlił, aż wymodlił ;)


Czytaj więcej: Mikołajki 2016 - relacja

Za nami kolejne już Mikołajki! Pomimo utrudnienia w postaci Zbójców, którzy okradli naszego Mikołaja zmierzającego do nas z prezentami, dopisało wszystko - dobre humory małych i dużych uczestników, pogoda i śnieg, który pozwolił nam rzutem na taśmę zorganizować kulig, wspaniale rozgrzewające ognisko :)

Czytaj więcej: Ferie zimowe 2016

W czasie zimowych ferii zebrała się u nas spora gromadka nieustraszonych amatorów jazdy konnej (i nie tylko), więc staraliśmy się z całych sił zająć im jakoś czas :) Jak to wychodziło, możecie zobaczyć na zdjęciach. Powiem tylko jedno - na nudę chyba nikt nie narzekał ;) Zapraszamy do obejrzenia galerii :)

Czytaj więcej: Mikołajki 2016 - zaproszenie

Czytaj więcej: Noworoczny teren

No to zaczynamy! Ostatni wpis na poprzedniej stronie składał bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, więc pora zacząć uzupełnianie od początku stycznia :) Nowy Rok przywitaliśmy na koniach. No, nie dosłownie, bo nie wyruszyliśmy w teren zaraz po północy, ale noworoczny poranek do konnych już należał :)

Czytaj więcej: Rodzinne zawody Pony Games

Kto powiedział, że do jazdy konnej potrzebna jest przepiękna pogoda? Że dzieciaki nie mogą jeździć późną jesienią (nawet zimą) i że trzeba poczekać, aż zrobi się cieplej? :) Doskonałym przykładem na obalenie tych wszystkich przekonań są wspaniałe dzieciaki Marcelina i Wiktor oraz ich równie wspaniali Rodzice, którzy z pełnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach swoich dzieci :)

Czytaj więcej: Do Siego Roku!

 

Ze specjalnymi pozdrowieniami z Sydney!
Happy New Year! :)

Czytaj więcej: Pepsi - nie reklama ;)

Skoro już o zwierzakach mowa... :) Od jakiegoś czasu nowym czworonożnym mieszkańcem ORKIRO jest kotka Pepsi (proszę, nie pytajcie, skąd takie imię... :D). Wspaniale odnalazła się w kudłatym stadzie, szybko zaprzyjaźniając się z pozostałymi kotami i równie szybko odkryła najlepsze miejscówki do spania...

Czytaj więcej: Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo Radości i Wesołości, Zdrowia i Harmonii oraz Spełnienia i Satysfakcji w życiu :) Do życzeń dołączają się nasze puchate czworonożne stworzenia :)


Czytaj więcej: Jazgarz

Niedawno pojawił się u nas nowy koń, a właściwie konik polski, zakupiony z hodowli z Popielna. Jazgarz, bo tak się nazywa (w Popielnie wszystkie konie noszą imiona przyrodnicze, naszemu trafiła się ryba :)), podbił serce moje, jak i wielu naszych klientów - zarówno tych małych, jak i dużych, stając się szybko ich ulubieńcem :)

Czytaj więcej: Mikołajki 2015

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszych Mikołajkach! Było kolorowo, wesoło i radośnie, dzieciaki spisały się na medal, Mikołaj, wszyscy jego Pomocnicy i Renifery również :) Nawet pogoda dopisała.

Czytaj więcej: 3 urodziny ORKIRO

15 października 2013 roku ORKIRO oficjalnie rozpoczęło swoją działalność i przez ten czas staraliśmy się stworzyć u nas jak najlepsze warunki do jazdy konnej, aby Wam, naszym Gościom i Klientom, było u nas dobrze. Wymagało to wiele pracy i zaangażowania i aż dziw, że to dopiero 3 lata - tyle się przez ten czas wydarzyło!

Koniec listopada zbliża się wielkimi i mroźnymi krokami, grudzień już tuż tuż, więc pora szykować się do Mikołajek :) Jeśli nie macie jeszcze planów na ten dzień, zapraszamy do nas! Szczegółowe informacje w środku newsa po kliknięciu w plakat :)

Czytaj więcej: Ares...

Dzisiaj pożegnałam naszego dawnego konia, Aresa, który rok temu przeszedł na zasłużoną emeryturę i zamieszkał na niedalekim pastwisku razem z Czunią. Obecni właściciele walczyli o jego wyzdrowienie, jednak wiek i osłabienie zrobiły swoje...

 

Informujemy, że z przyczyn techniczno-organizacyjnych listopadowe zawody się nie odbędą. Następne podejście w przyszłym roku :)

Czytaj więcej: Lampa na placu

Niby niewiele, a jednak tak wiele :) W miniony weekend udało się dokończyć realizację długo odkładanego planu postawienia lampy przy placu! Teraz możemy jeździć po zmroku i jesienne długie wieczory nam niegroźne :)

 

Przypominam o zbliżającym się terminie przyjmowania zapisów na listopadowe zawody, w których udział może wziąć każdy chętny :) Liczy się przede wszystkim dobra zabawa :) Info w środku newsa, po kliknięciu w plakat.

Czytaj więcej: Gucio po wizycie u fryzjera - au naturel

Niedawno nasze konie przez jakiś czas korzystały z dobrodziejstw małego wprawdzie, ale bogatego pastwiska w sąsiedztwie. Bogatego, jak się później okazało, nie tylko w trawę, ale również w różnego rodzaju chwasty... Już po krótkim czasie mogliśmy obserwować efekty tego wypasu :D 

Czytaj więcej: Chaber

Jeszcze jeden wpis dzisiaj, trochę nam obrodziło, ale obiecałam Wam przedstawić nowego członka naszego stada. Poznajcie Chabra, 10-letniego wielkopolana :)

 

Czytaj więcej: Ostrowińskie Lato

Tego lata spotkała nas wszystkich niesamowita przygoda i wyzwanie jednocześnie - na lipiec przenieśliśmy się do Ostrowina i tam, dzięki uprzejmości Pani Marii, korzystaliśmy z infrastruktury stajennej i jeździeckiej, dzięki czemu niegroźne nam były nieprzewidywalne warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej: Hubertus 2015

Październik to czas świętowania Hubertusa, a w tym roku nasza stajnia zaproszona została aż na dwie gonitwy za lisem. Zapraszam do przeczytania relacji! :)

Czytaj więcej: Kupała 2016

Kupała, czyli Końskie Urocze Pokazy Amatorów Łaknących Atrakcji - impreza jeździecka odbywająca się co roku w Rychnowie w stajni Jazda konna u Eli i Marka. Jak zwykle było kolorowo i wesoło, stajnia Eli i nasza przygotowały po kilka jeździeckich aranżacji teatralno-muzycznych ;)

UWAGA! Ze względu na niewielką ilość zgłoszeń w odpowiednim terminie na zapowiedziane poniżej zawody informuję, że 25 października zawody się NIE odbędą. Jednak ze względu na rosnące zainteresowanie tym tematem postanowiliśmy spróbować raz jeszcze... Tym razem ustalamy termin na 29 listopada :) Zgłoszenia i wpłaty wpisowego przyjmujemy maksymalnie do końca października!

Czytaj więcej: Wiosenne upały oraz treningi do Kupały

Maj i czerwiec mijały nam pod kątem przygotowań i treningów do Kupały, czyli corocznie odbywających się w Rychnowie końskich pokazów, ale o tym w następnym wpisie będzie :) Na razie skupmy się na czymś, czego powoli zaczyna nam brakować, bo w chwili tworzenia tego wpisu jest koniec grudnia... Upaaaaały - czy ktoś jeszcze pamięta, jak to było kilka miesięcy temu?

Czytaj więcej: Zawody Pony Games

Za niecały miesiąc, dokładnie 25 października, odbędą się u nas trzecie z kolei Zawody Pony Games. Niech Was nazwa nie zmyli, nie same kucyki biorą w nich udział - są to zawody dla wszystkich amatorów jeździectwa, niezależnie od wieku :)

Czytaj więcej: Majówkowy festyn w Ostródzie

Majówka :) W tym roku zaproszono nasze kucyki na Rodzinny Festyn, który odbył się w Ostródzie. Odwiedzających nasze "stanowisko" dzieci było co nie miara i każdy mógł liczyć na małą przejażdżkę :) Kucyki pracowały przez dobrych kilka godzin, a kolejka jakoś maleć nie chciała... ;)

Czytaj więcej: Dożynki w Brzydowie

Dokładnie miesiąc temu mieliśmy w Brzydowie Dożynki. Byliśmy, a jakże, miód i wino piliśmy... A nie, to z innej bajki jednak ;) Ale nasze dzielne kucyki wzięły udział w tej uroczystości i wraz ze wspaniałymi wolontariuszkami umilały czas najmłodszym :) Zdjęcia własne oraz autorstwa p.Łukasza Matuszki (użyczone grzecznościowo).

Czytaj więcej: Fotosesja ślubna w ORKIRO

Czas mijał spokojnie, wiosna nastała w pełni, a maj - miesiąc miłości - zbliżał się wielkimi krokami. Tymczasem w ORKIRO pojawili się niespodziewani goście...

Czytaj więcej: Mistrzostwa PPK

Nadrabiania zaległości cd... Z końcem wakacji zakończył się również cykl Mistrzostw Polskiego Pony Klubu - Północ. W kilku zawodach brała udział jedna z naszych dzielnych amazonek, Lenka. Poniżej zdjęcia autorstwa Rodziców Lenki :)

Czytaj więcej: Bitwa Wodna

W tym roku pogoda pozwoliła nam zorganizować Bitwę Wodną, czyli Wielkie Lanie :) Wprawdzie zbyt ciepło nie  było i towarzystwa nie zebrało się zbyt dużo, ale to, które się stawiło, stanęło na wysokości zadania! Zdjęcia mówią same za siebie :) Zobaczcie, jak intensywnie i radośnie można spędzić Lany Poniedziałek :)

Czytaj więcej: Wakacje 2015

Koniec lata... Taaak, tegoroczne lato upłynęło nam pod znakiem wielu upalnych dni, co jak wszyscy dobrze wiemy, przez konie nie jest mile widziane... Dokuczliwe temperatury i owady dawały się we znaki. Za to dzieciaki korzystały z całych sił! W czasie wakacji organizowaliśmy oczywiście zajęcia dla dzieci i młodzieży :)