ORKIRO, czyli Ośrodek Rekreacji Konnej i Rozwoju Osobistego, to w gruncie rzeczy spełnienie i urzeczywistnienie marzeń o posiadaniu własnego konia oraz przełożenie wieloletniej pasji jeździeckiej na grunt zawodowy. Za tym wszystkim kryje się długa, pełna nieprzypadkowych zbiegów okoliczności historia. Koniec końców marzenie spełniło się z naddatkiem :) Zalążkiem naszego obecnego stadka był Gucio, kucyk szetlandzki, który pewnego dnia zjawił się u nas i szybko stał się ulubieńcem naszych dzieci. Z czasem nasze stado się zmieniało, rozwijał i zmieniał się również profil naszej działalności.

Przez wiele lat bowiem naszym głównym celem było propagowanie pozytywnego i świadomego jeździectwa oraz rekreacji konnej jako formy aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Świadectwa naszej pracy znajdziecie na pozostałych zakładkach strony, do których obejrzenia serdecznie zapraszam.

Obecnie funkcjonujemy jednak jako przydomowa i rodzinna stajnia pensjonatowa. Mieszkające u nas konie żyją swobodnie w systemie wolnowybiegowym, ciesząc się dostępem do kilkuhektarowych pastwisk. A my, mimo zmian, w dalszym ciągu rozwijamy swoje pasje :)