ORKIRO, czyli Ośrodek Rekreacji Konnej i Rozwoju Osobistego, to w gruncie rzeczy spełnienie i urzeczywistnienie marzeń o posiadaniu własnego konia oraz przełożenie wieloletniej pasji jeździeckiej na grunt zawodowy. Za tym wszystkim kryje się długa, pełna nieprzypadkowych zbiegów okoliczności historia. Koniec końców marzenie spełniło się z naddatkiem :) Zalążkiem naszego obecnego stadka był Gucio, kucyk szetlandzki, który pewnego dnia zjawił się u nas i szybko stał się ulubieńcem naszych dzieci. Powoli nasze stado się powiększało i z czasem zmieniało. Z pierwotnego składu (na dzień założenia ORKIRO) zostały tylko kucyki, reszta koni pojawiła się już później, część była u nas na chwilę, inne zagrzały miejsca nieco dłużej, pozostając z nami aż do teraz :)

Naszym głównym celem jest propagowanie rekreacji konnej jako formy aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Cel ten realizowany jest poprzez zajęcia z jazdy konnej dostosowane do poziomu zaawansowania i wieku jeźdźca. Dysponujemy odkrytym placem do jazdy, wyjeżdżamy również poza ośrodek i zwiedzamy piękne okoliczne mazurskie tereny. W naszej ofercie oprócz standardowych propozycji zajęć z końmi znaleźć można program Pony Games, w którym poprzez zabawę i wykonywanie różnych zadań na koniach rozwija się zdolność jeźdźców do samodzielnego myślenia, kreatywność oraz współdziałanie z innymi. Jesteśmy również przygotowani na prowadzenie warsztatów rozwojowych z udziałem koni (facylitacja metody horse-coaching, w czasie której konie pełnią role trenerów), chociaż uważamy, że sam kontakt z koniem i nauka jazdy jest nieustającą pracą nad swoim "ja". Oferta warsztatów przygotowywana jest na indywidualne zamówienie.

Nasza stajnia jest stajnią przydomową i rodzinną i jako taką należy ją przede wszystkim traktować. Do celów działalności ORKIRO zaadaptowaliśmy jeden z budynków gospodarczych, zbudowaliśmy też wiatę jako dodatkowe schronienie, a jako wybieg dla koni służy prawie hektar ziemi. Nasze konie żyją swobodnie w systemie wolnowybiegowym. Na terenie naszej posiadłości znajduje się zarybiony staw, działka jest obsadzona różnymi gatunkami drzew i krzewów, dzięki czemu jest u nas zielono przez cały rok, a jako gratis zapewniamy miłą atmosferę!

PS. Niedziela to dla nas i naszych koni dzień wolny od pracy :)